Poznajmy się!

Moje Kwalifikacje
Jestem radcą prawnym, rzecznikiem patentowym oraz zawodowym pełnomocnikiem Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Wpis na listę radców prawnych (WA-10123) uzyskałam w roku 2014 po odbyciu trzyletniej aplikacji oraz zdaniu egzaminu zawodowego. Wcześniej, ukończyłam Prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz odbyłam roczne stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Ratyzbonie.

W roku 2020 rozpoczęłam trzyletnią aplikację rzecznikowską, zaś w roku 2023 zdałam egzamin kwalifikacyjny oraz zostałam wpisana na listę rzeczników patentowych pod numerem wpisu 3635.

Władam biegle językiem angielskim, znam także bardzo dobrze język niemiecki, zaś obecnie uczę się języka chińskiego. W roku 2021 zdałam państwowy egzamin HSK2.

Moje doświadczenie
Posiadam ponad 14 letnie doświadczenie w pomaganiu przedsiębiorcom w ochronie ich kreatywnych pomysłów oraz biznesów w Polsce oraz na całym świecie.

Jako aplikantka radcowska zaczęłam pracę w butikowej warszawskiej kancelarii, specjalizującej się w prawie własności przemysłowej. To właśnie w tej kancelarii, jej właściciel – radca prawni i rzecznik patentowy oraz mój Patron, nauczył mnie nie tylko prawniczego rzemiosła, ale także najważniejszych zasad w obsłudze prawnej klientów.

Przez kolejne lata współpracowałam już jako radca prawny z kilkoma innymi kancelariami prawno-patentowymi. Jednak w ostatnim czasie, postanowiłam skupić się na rozwijaniu własnej kancelarii, którą prowadzę wyłącznie na moich własnych zasadach.

LAT doświadczenia
sporów
badań znaków
Moje przykładowe projekty

Dystrybutor sprzętu sportowego

Unieważnienie dwóch wspólnotowych wzorów przemysłowych, którymi konkurenci Klienta blokowali jego oferty na portalu Allegro. Ostatecznie oba wzory zostały unieważnione przez EUIPO, zaś Allegro zaniechało zamykania ofert Klienta.

Polski producent alkoholi

Skuteczna obrona znaków towarowych Klienta (polskiego producenta znanej wódki dojrzewającej) w wielu postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP przed ich unieważnieniem oraz wygaszeniem z uwagi na powszechne używanie (degeneracja). Sprawa była niezwykle ciekawa oraz bardzo obszerna.

Polski znany zespół muzyczny

Przygotowanie wielu pism procesowych w kilku postępowaniach krzyżowych, toczących się przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej dotyczących m.in. wniosku o unieważnienie unijnego znaku towarowego, stanowiącego nazwę znanego polskiego zespołu muzycznego.

Polska sieć odzieżowa

Udział w przygotowaniu niezwykle obszernej odpowiedzi na pozew, w którym to pozwie zagraniczna firma z branży odzieży luksusowej zarzucała polskiej firmie naruszenie praw autorskich do popularnego modelu torebki, praw do wspólnotowych wzorów przemysłowych oraz czynów nieuczciwej konkurencji.

Producent odzieży

Prowadzenie postępowania przed Urzędem Patentowym RP o unieważnienie dwóch znaków towarowych ucieleśniających kratę oraz szachownicę, przynależnych do światowej sławy domów mody luksusowej. Oba postępowania zakończyły się unieważnieniem w/w znaków towarowych przez Urząd Patentowy RP.

Producent mebli

Szereg działań mających na celu obronę praw do wspólnotowego wzoru przemysłowego chroniącego szafkę RTV, należącego do Klienta. Działania te obejmowały m.in. analizy naruszeń dokonanych przez podmioty konkurencyjne oraz wystosowywanie listów ostrzegawczych, jak również obronę wzoru przed jego unieważnieniem.

Producent maszyn sadowniczych

Przygotowanie wniosku o zabezpieczenie roszczeń Klienta wobec jego konkurenta, które to roszczenia były związane z naruszeniem należącego do Klienta patentu na wózek sadowniczy. Wniosek ten wymagał szeregu działań, m.in. udziału detektywa oraz dokonania zakupu kontrolowanego. Konieczne było prawidłowe sformułowanie wniosku. Ostatecznie Sąd udzielił zabezpieczenia roszczeń Klienta.

Polski producent rowerów

Reprezentowanie Klienta w sporze sądowym dotyczącym naruszenia praw do krajowego znaku towarowego przeciwko jednej z największych sieci handlowych w Polsce. Konieczne było wykazanie naruszenia praw do znaku słowno-graficznego Klienta, gdzie naruszający wykorzystał jedynie element słowny ww. znaku. Postępowanie zakończyło się pozytywnie dla Klienta, a sąd zasądził od naruszającego m.in. zwrot bezpodstawnie uzyskanych korzyści.

Administrator wskaźników referencyjnych

Uzyskanie na rzecz Klienta praw ochronnych na słowne znaki towarowe, po wieloletnim postępowaniu toczącym się przed Urzędem Patentowym RP. Początkowo Urząd odmówił udzielenia praw ochronnych z uwagi na niemal powszechne używanie znaków jako nazw opisowych. Ostatecznie, po długim zbieraniu dowodów, udało mi się przekonać Urząd, iż mimo powszechnego użycia, oba znaki przynależą wyłącznie do Klienta.

Moje zasady

Moją misją jest zapewnienie moim Klientom poczucia bezpieczeństwa oraz pewności, że ich sprawy są w jak najlepszych rękach.

W swojej pracy kieruję się czterema podstawowymi zasadami.

01
Najważniejsze są potrzeby i biznes Klienta. Oczywiste jest, iż nie wszystko to co opłaca się Kancelarii opłaca się jej Klientowi. Jeśli ocenię, iż sprawa mojego Klienta ma niewielkie szanse na powodzenie, wprost o tym informuję. Czasem bardziej się opłaca po prostu odpuścić, niż toczyć przez kilka lat przegrany spór. Niekiedy może być też konieczna zmiana marki, bądź rezygnacja ze zgłoszenia danego znaku.

02
Świadczenie usług na najwyższym poziomie. Moim celem jest dostarczenie moim Klientom usług na najwyższym poziomie. Dlatego nie wszystko mogę dla nich zrobić. Od ponad 14 lat mam swoją konkretną specjalizację – prawo własności intelektualnej i tego się trzymam. Nową sprawę przyjmę tylko wtedy gdy będę mogła ją należycie poprowadzić bazując na mojej wiedzy i doświadczeniu. 

03
Proste informacje.
Zrozumienie prawa własności intelektualnej nie jest łatwe. Także dla prawników, którzy nie specjalizują się w w tej dziedzinie prawa jest to trudny orzech do zgryzienia. Ponieważ zależy mi na tym, aby moi Klienci rozumieli o co chodzi w ich sprawie, używam prostego języka, łatwego do zrozumienia także dla nie-specjalisty lub stosuję przykłady. Ponadto, regularnie informuję moich Klientów o stanie ich spraw, aby zawsze mogli być na bieżąco.

04
Minimalny wkład Klienta.
Wiem, że moi Klienci mają swoje sprawy do załatwienia, więc staram się nie dokładać im dodatkowych obowiązków. Tam gdzie trzeba, niestety muszą mi pomóc, zwłaszcza jeśli chodzi o konieczność dostarczenia odpowiednich dokumentów, czy dowodów. Tam gdzie nie trzeba, poradzę sobie sama, głównie w przypadku zbierania dowodów z Internetu bądź rynku, załatwiania spraw w sądach i urzędach, czy też pilnowania ważnych terminów.



Masz pytania?
Napisz do mnie!

Scroll to Top