Współpraca
Modele współpracy
Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują jedynie jednorazowej pomocy, dla innych korzystniejsze jest stałe, czy też okresowe wsparcie. Wychodząc naprzeciw wszystkim tym potrzebom, stosuję trzy podstawowe modele współpracy.
01
Jednorazowe zlecenie
Sprawdzi się, jeśli potrzebujesz jednorazowego wsparcia, np. przy wniosku o dotację, krótkiej poradzie prawnej, badaniu czystości znaku towarowego, czy zgłoszeniu prawa własności przemysłowej. W takich sprawach najczęściej umawiam się na wynagrodzenie ryczałtowe.
02
Okresowa współpraca
W przypadku większych projektów, trwających dłuższy czas, np. w przypadku sporów sądowych, audytu praw własności intelektualnej, czy też sporów przed Urzędem Patentowym lub EUIPO. W takich sytuacjach sprawy zwykle trwają od kilku miesięcy do kilku lat i wymagają kilku czynności. W przypadku współpracy okresowej co do zasady wyliczam moje wynagrodzenie według stawki godzinowej, niekiedy ryczałtem lub w oparciu o pakiety godzin.
03
Stała obsługa prawna
W ramach stałej obsługi prawnej wspieram swoich Klientów w bieżących sprawach związanych z ich kreatywną działalnością, pomagam przy doborze nowych znaków towarowych, dokonuję zgłoszeń znaków oraz wzorów, a także na bieżąco monitoruję terminy z nimi związane. Ponadto, monitoruję prawa już udzielone, sprawdzając czy nie są naruszane. W przypadku stałej obsługi prawnej najlepiej sprawdza się współpraca oparta na abonamencie oraz pakietach godzin.
Etapy współpracy
Najważniejszy etap mojej pracy to dokładne poznanie Twojej sytuacji oraz Twoich potrzeb. Dopiero mając pełną widzę o Tobie i Twojej firmie będę mogła zaproponować Ci odpowiednie rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb.
01
Wstępna konsultacja
Pierwszy etap to bezpłatna rozmowa telefoniczna lub konsultacja online, podczas której przedstawiasz mi swoje potrzeby bądź problemy prawne. Jeśli już na tym etapie będę mogła udzielić Ci porady to ją udzielę.
02
Analiza Dokumentów
Jeśli do udzielenia Ci porady konieczne będzie przeanalizowanie dokumentów oraz/lub wykonanie dodatkowej pracy, informuję Cię o moim wynagrodzeniu. Do dalszej pracy zabieram się zaraz po tym jak opłacisz moją FV pro-forma.
03
Rekomendacja
Po wykonaniu analizy, przygotowuję Ci moje rekomendacje obejmujące strategie dalszych działań oraz ich ewentualne koszty. Wszystko dostajesz emailem. Jeśli masz taką potrzebę, umawiamy się na kolejną konsultację.
04
Formalności
Jak już ustalimy czy i jak działamy, po ustaleniu mojego wynagrodzenia i ew. innych kosztów podpisujemy krótką umowę, określającą nasze uzgodnienia. Następnie otrzymujesz ode mnie zaliczkową fakturę.
05
Wykonanie umowy
Po otrzymaniu zaliczki przystępuję do działania i przygotowuję dla Ciebie i Twojej firmy niezbędne dokumenty tj. umowy, odpowiedzi na wezwania, wezwania, pisma procesowe, wykaz towarów do zgłoszenia etc.
06
Raportowanie
Zaraz po wykonaniu czynności otrzymasz emaila z informacją o jej wykonaniu oraz ewentualną fakturę końcową. W razie konieczności monitoruję dalszy bieg sprawy oraz informuję Cię o jej statusie.
Wynagrodzenie
Wynagrodzenie Kancelarii jest obliczane według czterech różnych zasad, co umożliwia optymalne dopasowanie do potrzeb każdej firmy.
Wynagrodzenie godzinowe jest obliczane w oparciu o ustaloną stawkę godzinową. Rozliczenie następuje na podstawie zestawienia wykonanych czynności, określającego czas poświęcony na realizację powierzonego Kancelarii zadania.
Wynagrodzenie ryczałtowe opiera się na stałych kwotach za dane czynności, które są ustalone z góry, np. za zgłoszenie znaku towarowego, badanie czystości znaku, czy odpowiedź na list ostrzegawczy.
Wynagrodzenie abonamentowe jest stosowane najczęściej w przypadku stałej współpracy, w ramach której ustalane jest stałe miesięczne wynagrodzenie oraz stała ilość godzin pracy w danym miesiącu.
Pakiety godzin są polecane w przypadku okresowej współpracy, wymagającej wykonania wielu czynności. W ofercie są pakiety po 20 lub 40 godzin za z góry ustalone wynagrodzenie do wykorzystania w określonym czasie.